معرفی خوشه

خوشه ماهیان سردابی

الگوي خوشه‌هاي صنعتي يكي از الگوهاي نوين توسعه است كه از 4 دهه پيش مورد توجه محققين توسعه اقتصادي قرار گرفته است. تجربيات كشورهايي مانند ايالات متحده، كانادا، ايتاليا، هند، ژاپن، استراليا، انگلستان و غيره، بيانگر موفقيت اين رويكرد در توسعه صنعتي است. در ايران نيز با توجه به تعداد قابل توجه بنگاه‌هاي توليدي كوچك در گرايش‌هاي مختلف توليدي، راه‌اندازي خوشه‌هاي صنعتي، استراتژي قابل تاملي است كه براي اولين بار با تاسيس سازمان صنايع كوچك و متوسط به طور رسمي در كشور مطرح شد. خوشه کسب و کار ماهیان سردآبی استان چهارمحال و بختیاری در سال 1399 توسط شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری شناسایی و امکان‌سنجی گردید و از سال 1400 پروژه سه ساله توسعه خوشه‌ای آغاز شد. محصولات اصلی خوشه عبارتند از: ماهی قزل آلای زنده (کد آیسیک 0500312301) و ماهی قزل‌آلای پاک‌شده، قطعه‌بندی شده، منجمد و بسته‌بندی شده (کد آیسیک 1512412379).
پس از انجام فاز مطالعه شناختی، چشم‌انداز و استراتژی‌های خوشه تدوین گردید و ضمن تشکیل شورای راهبردی خوشه با حضور استانداری و سایر نهادهای حمایتی در استان، استراتژی‌ها و برنامه عمل مورد تصویب قرار گرفت.
امید است با همکاری کلیه فعالان خوشه و نهادهای حمایتی، برنامه‌های عمل در موعد مقرر اجرایی شود و ضمن تحقق استراتژی‌های خوشه، دستیابی به چشم‌انداز خوشه فراهم گردد.

about about about about
کاملا ارگانیک
رعایت تمامی اصول بهداشتی و استاندارد
نظارت بر تمامی مراحل پرورش
تغذیه سالم و ارگانیک